V diskusích ženy oceňují sociální význam operace. Mohou opět nabýt panenství v případě, že jej poprvé ztratily nedobrovolně, omylem, nebo s nevhodným partnerem. Také chtějí svého současného partnera potěšit a chtějí mu symbolicky dopřát pocit prvního sexu.

Ženy tento výkon volí také v případě, když vstupují do vztahu s novým partnerem, nebo je jejich partner jiného náboženského vyznání a jeho kultura vyžaduje, aby byla jeho budoucí manželka panna.

Další možností je, že žena zvolí tento výkon z důvodu, že chce netradiční dárek pro manžela, nebo partnera, například k výročí seznámení, nebo k výročí svatby. Žena dá takto svému partnerovi zajímavý a vzrušující zážitek, na který jen tak nezapomene.

Klientky také volí hymenoplastiku potom, když panenství ztratily při sportu, nebo po gynekologickém vyšetření zrcadlem, popřípadě další důvody jež jsme probrali v úvodu webu.

Pokud žena ztratila panenství násilím, má pro ně obnova panenství psychologický význam, může se cítit očištěna a může vstoupit do nového vztahu s vhodným partnerem.

K hymenoplastice nejsou žádné statistiky, nicméně lékaři uvádí, že poptávka je u nás je spíše ze strany zahraniční klientely a u té je to většinou z náboženských důvodů.

Recenze

Ty jsou převážně pozitivní. Pokud se k zákroku někdo vyjadřuje negativně, jde o člověka který zákrok nepodstoupil a spíše řeší vhodnost. V recenzích je často zmiňovaný i důvod a to, že žena zahajuje vztah s novým mužem a má za to, že je to pro jejich společný život důležité jako důkaz vymazání starého vztahu.

Podle některých recenzí se zdá, že některé ženy, nebo partnerské dvojice, které tuto situaci prožily společně si ji chtějí zopakovat v určitém životním období znovu, protože žijí v trvalém a dlouhodobém svazku a ztráta panenství je pro ně spojena s nezapomenutelným zážitkem.

Hodnocení

Ženy které hymenoplastiku podstoupili a zákrok ohodnotili, hodnotí pozitivně buď kliniku, nebo přímo operatéra / chirurga. Z hodnocení vyplývá, že dívky v mladším věku hymenoplastiku podstupují převážně pouze po úrazu a starší ženy 35+ let pro již zmiňovaného nového partnera či pro obohacení vztahu.

Perfektní výsledek. Po 2 týdnech jsem se vrátila ke svým každodenním aktivitám. Ošetřující lékař mi poskytl skvělou péči už při konzultaci. Personál kliniky je velmi nápomocný a soucitní. Bylo velmi příjemné, že mají převážně ženský personál. Usnadnilo mi to otevřít se citlivým a soukromým otázkám.

Starostlivý a mimořádně kompetentní tým kliniky byl od začátku až do konce úžasný. To co mohlo být velmi nepříjemné téma, se stalo naprosto normální a snadné. Moje operace byla skvělá a naprosto mimo to co jsem očekávala, to myslím v pozitivním slova smyslu. Měla jsem velmi malé nepohodlí a doktor byl velmi pozorný k mým potřebám (a stále je, i o tři měsíce později).

Nebyla jsem si jista, ke komu se obrátit o pomoc. Poté co jsem našla co jsem hledala, se mi neuvěřitelně ulevilo, když jsem viděla, že mohu být opravdu upřímná. Lékař i personál měl profesionální a přitom přátelský přístup. Dostala jsem odpovědi na všechny mé otázky a mé obavy zmizeli. Mám pocit, že lékař měl nejen odborné znalosti a je nejlepší v tom co dělá, ale měl i pochopení, empatii a poslouchal mě, to bylo co jsem potřebovala. Vřele doporučuji a budu doporučovat kamarádkám i kolegyním.

Moje zkušenost s doktorem byla úžasná. Nemohla jsem si přát lepšího chirurga. Mluvil se mnou, vysvětloval mi všechno dopodrobna a naslouchal. Personál byl také velmi nápomocný, ať už v ordinaci nebo po telefonu. Děkuju.

Celková zkušenost s doktorem a personálem byla vynikající. Žádný strach, dobře se o vás postarají. Co se zákroku týče, kdybych věděla že je to tak v pohodě, tak jsem šla už dávno.

S výsledky mé hymenoplastiky jsem velmi spokojena. Doktor byl důkladný s jeho diagnózou a našel řešení mých několika problémů. Byl profesionální ve všech našich interakcích a pozorný k mým potřebám. Mohu jen doporučit.