V diskusích ženy oceňují sociální význam operace. Mohou opět nabýt panenství v případě, že jej poprvé ztratily nedobrovolně, omylem, nebo s nevhodným partnerem. Také chtějí svého současného partnera potěšit a chtějí mu symbolicky dopřát pocit prvního sexu.

Ženy tento výkon volí také v případě, když vstupují do vztahu s novým partnerem, nebo je jejich partner jiného náboženského vyznání a jeho kultura vyžaduje, aby byla jeho budoucí manželka panna.

Další možností je, že žena zvolí tento výkon z důvodu, že chce netradiční dárek pro manžela, nebo partnera, například k výročí seznámení, nebo k výročí svatby. Žena dá takto svému partnerovi zajímavý a vzrušující zážitek, na který jen tak nezapomene.

Klientky také volí hymenoplastiku potom, když panenství ztratily při sportu, nebo po gynekologickém vyšetření zrcadlem, popřípadě další důvody jež jsme probrali v úvodu webu.

Pokud žena ztratila panenství násilím, má pro ně obnova panenství psychologický význam, může se cítit očištěna a může vstoupit do nového vztahu s vhodným partnerem.

K hymenoplastice nejsou žádné statistiky, nicméně lékaři uvádí, že poptávka je u nás je spíše ze strany zahraniční klientely a u té je to většinou z náboženských důvodů.

Recenze

Ty jsou převážně pozitivní. Pokud se k zákroku někdo vyjadřuje negativně, jde o člověka který zákrok nepodstoupil a spíše řeší vhodnost. V recenzích je často zmiňovaný i důvod a to, že žena zahajuje vztah s novým mužem a má za to, že je to pro jejich společný život důležité jako důkaz vymazání starého vztahu.

Podle některých recenzí se zdá, že některé ženy, nebo partnerské dvojice, které tuto situaci prožily společně si ji chtějí zopakovat v určitém životním období znovu, protože žijí v trvalém a dlouhodobém svazku a ztráta panenství je pro ně spojena s nezapomenutelným zážitkem.

Hodnocení

Ženy které hymenoplastiku podstoupili a zákrok ohodnotili, hodnotí pozitivně buď kliniku, nebo přímo operatéra / chirurga. Z hodnocení vyplývá, že dívky v mladším věku hymenoplastiku podstupují převážně pouze po úrazu a starší ženy 35+ let pro již zmiňovaného nového partnera či pro obohacení vztahu.