Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Čemu bych se měla po zákroku vyhnout?
Především pohlavnímu styku nebo masturbaci do pochvy, ale to je asi jasné. Pokud se ptáte obecně, každá žena se po operaci hymenoplastiky zotavuje jinak. Panenská blána vyžaduje čas na rekonvalescenci, proto je nezbytné ji po zákroku chránit. Pro ideální zotavení po hymenoplastice je důležité, aby klientka dodržovala doporučení ošetřujícího lékaře. Vyhněte se kouření a pití alkoholu po dobu 3 až 4 týdnů po zákroku. Během prvních 2-3 týdnů po zákroku se nepřetěžujte ani necvičte, úplně se vyhněte zvedání těžkých věcí. Nejméně 6-8 týdnů po operaci se nezapojujte do sexuálních aktivit. Vyhněte se používání tamponů a přejděte na hygienické vložky po dobu minimálně 4-6 týdnů po operaci. Po stejnou dobu se vyhněte se návštěvě veřejného bazénu nebo sauny.
Jsou nějaká doporučení po zákroku?
Věnujte náležitou péči a udržujte pohlavní oblast čistou. Užívejte léky včas podle pokynů svého lékaře, abyste se vyhnuli případné infekci. 2-3 dny po operaci se nesprchujte / nekoupejte. V případě jakékoliv bolesti nebo otoku použijte pro úlevu teplý nebo studený obklad (co vám bude příjemnější).
Hrozí nějaké komplikace?
Ano, jako u každého zákroku. Hymenoplastika je poměrně bezpečný chirurgický zákrok s velmi malým počtem komplikací. Riziko takových komplikací však můžete minimalizovat. Příklady komplikací: otok nebo zánět v blízkosti operované oblasti. Několik dní po operaci může dojít k bodovému krvácení. Stehy mohou způsobit svědění. Z anestezie se mohou objevit alergické reakce. Po zákroku se také může objevit nevolnost nebo zvracení. V operované oblasti se mohou tvořit krevní sraženiny, hematomy. Můžete v místech zákroku pociťovat otupělost. Můžete si všimnout změny barvy panenské blány. V okolí se může šířit infekce.
Udělá mi hymenoplastika pevnější vagínu?
Na to je lepší vaginoplastika, nicméně, i hymenoplastika vám může pomoci stát se pevnějšími. Prostřednictvím hymenoplastiky jsou svaly účinně napnuty, výsledkem je malý, neporušený prostor, který lze snadněji sexuálně stimulovat.
Mohu po hymenoplastice normálně chodit?
Po zákroku je nezbytný odpočinek. Přestože po hymenoplastice můžete chodit, obvykle se doporučuje minimalizovat chůzi, cvičení nebo jakoukoli jinou namáhavou činnost.
Co když nemám dost tkáně na rekonstrukci panenské blány?
Pokud tělu chybí tkán, kterou lze použít k rekonstrukci panenské blány, existují bio materiály, které mohou tkáň nahradit. Tyto bio materiály se často používají k transplantacím. Ve vzhledu a funkčnosti není rozdíl. Tato technika se používá, když už žádné jiné možnosti nefungují.
Jak dlouho po zákroku panenská blána vydrží?
Vaše opravená panenská blána vydrží, dokud se znovu neprotrhne, což se nejčastěji stává po prvním pohlavním styku po zákroku. Panenská blána by měla zůstat nedotčená po dobu několika měsíců po operaci, pokud se omylem nepřetrhne při intenzivních aktivitách, vaginálním zavádění nebo z jiných nepředvídaných důvodů, které jsou vzácné.
Zaručuje hymenoplastika krvácení při prvním styku?
Nezaručuje, stejně jako to nezaručí původní panenská blána. Ať už původní nebo rekonstruovaná, v obou případech je velmi elastická, proto nemusí nutně krvácet při prvním aktu pohlavního styku.
S kým konzultovat hymenoplastiku?
Asi vás logicky napadne že s gynekologem, to samozřejmě můžete, ale ten vás většinou odkáže na kliniku estetické chirurgie nebo za konkrétním plastickým chirurgem. Můžete tedy gynekologii vynechat a jít rovnou ke zdroji. Hledejte kliniku nebo chirurga se specializací na estetickou gynekologii, případně porodnicko-gynekologickou chirurgii.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


 
Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.