Stejně jako na dobré jídlo jdete do vyhlášené restaurace, pokud budete chtít perfektní estetickou operaci, půjdete na vyhlášenou kliniku nebo za chirurgem který je na konkrétní zákrok specialistou.

Obor plastické chirurgie patří mezi nejobsáhlejší medicínské obory. Učebnice plastické chirurgie má cca 8000 stran a je rozdělena na osm knih, to jen pro ilustraci toho, jak je tento obor komplexní a složitý.

Takže když se vrátíme k příměru restaurace a estetické medicíny, když chcete nejlepší facelift, nepůjdete do bufetu u nádraží. Pokud chcete to nejlepší, musíte za těmi nejzkušenějšími. Ty najdete za pomoci hodnocení, referencí a občas se někdo zmíní v diskuzích.

Brno

Moravská metropole předběhla Prahu v podpoře vývoje a výzkumu a je to znát. Inovace se zde dějí nejen na poli softwaru a technologií, ale i lékařství a medicíny. Děje se tu tolik věcí, že je nelze všechny vyjmenovat, ale my se zde věnujeme estetické medicíně, takže proč byste měli hymenoplastiku podstoupit v Brně? Svou praxi zde má jeden z vyhlášených lékařů a plastických chirurgů estetické gynekologie, Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA. Má za sebou více jak 35 let praxe, stovky vědeckých prací a stovky přednášek. Mimo jiné se podílel na zavedení umělého oplození a porodu prvního dítěte ze zkumavky v tehdejším Československu. Hymenoplastika patří mezi zákroky které nabízí. Najdete ho na rodinné klinice V-CLINIC, kde jsou vyhlášeni i na další zákroky. Například MUDr. Tomáš Ventruba je špička v oboru operací v oblasti obličeje a prsou.

Přijet na zákrok do Brna se vyplatí. Zkušenosti které nabízejí výše uvedení chirurgové budete jinde těžce hledat. Nemusíte se rozhodnout hned, zajděte na konzultaci a pak se rozhodnete.