Co předchází zákrok samotný? Před operací se klientka sejde s plastickým chirurgem, který se specializuje na obor gynekologie. Jde o velmi citlivé partie, proto je důležité, aby lékař zachoval intimitu ženy a přistupoval k ní velice citlivě.

Lékař zkontroluje stav pochvy klientky a doporučí jí další postup. Následně ženě poskytne veškeré informace, které se týkají samotné hymenoplastiky, předoperační a pooperační péče a následné rekonvalescence.

Před operací klientku čeká také gynekologické vyšetření a posouzení stavu genitálu.

Lékař bude také zjišťovat, jaké léky klientka užívá a zda ji trápí nějaké chronické onemocnění, které by mohlo zhoršit průběh anestézie a následného hojení ran.

Během výkonu bude klientka uvedena do celkové anestézie, proto je důležité provést předoperační vyšetření. Lékař klientce vyšetří hodnoty krve a moči, obstará EKG a interní vyšetření.

Klientky, které užívají léky na ředění krve, budou dávkování těchto léků konzultovat s lékařem, který je pravděpodobně na pár dní vysadí.

Kdo může hymenoplastiku podstoupit?

Hymenoplastiku mohou podstoupit ženy 18+, které chtějí ať už jako gesto, nebo z náboženských, kulturních a rituálních důvodů obnovit svou panenskou blánu. V některých kulturách mohou ženy do manželství vstupovat pouze jako panny a bez této pomoci by se jednoduše nevdaly.

Dále je tato operace doporučena ženám, které trpí neprůchodností pochvy, nebo o panenskou blánu přišly v souvislosti s úrazem nebo při sportu. Ženy které byly znásilněny a zneužity volí tento zákrok z psychických důvodů.

Jaká jsou omezení hymenoplastiky?

Pooperačně je po hymenoplastice doporučeno dodržovat klidový režim po dobu 1 týdne a nevykonávat fyzicky náročnou činnost. 4 týdny po výkonu by klientka neměla mít pohlavní styk.